UBYTOVÁNÍ NA SLUŽEBNÍ CESTĚ ZAJISTÍME V KAŽDÉM MĚSTĚ
PRO VŠECHNY, KTEŘÍ SI VÁŽÍ SVÉHO ČASU A FINANCÍ

Hotel Švanda dudák Strakonice

Kategorie:
Tříhvězdičkový
Adresa:
A. Šťastného, 171
Strakonice, 38601
Mapa:
Mapa - Hotel Švanda dudák Strakonice
GPS:
49°15'18.874"N, 13°54'40.8"E
Cena:
Celková cena bude vždy kalkulována dle konkrétní objednávky a v závislosti na množství objednaných služeb.

Popis

Historie hotelu
Hotel byl vybudován v závěru 19. století. Postupně měnil majitele i jména. Hotel Na závisti přešel do vlastnictví pana Svobody jako "Česko-Budějovické restaurace u nádraží". Dne 1. 12. 1926 objekt koupil volyňský restauratér pan Marcelín Žáček s chotí Františkou za 200.000 Kčs, což byly v té době nemalé peníze. Jméno hotelu "U Žáčků" se zcela vžilo a stalo se pojmem, který zůstává v paměti řady "Strakoňáků" dodnes, Hotel byl postupně modernizován a patřil k vyhlášeným podnikům ve Strakonicích.

Zestátněním k 1. 12. 1958 přišel pan Žáček o svou nemovitost a v důsledku toho krátce poté i o svůj život. V šedesátých letech uskutečnil RaJ mimořádně necitlivou přestavbu. Jméno "Hotel Švanda dudák", které nese hotel dodnes, bylo díky několika poctivým pracovníkům vesměs spojeno s kvalitními službami. Objekt však musel vydělávat na stavbu dalších monumentů a sám chátral.

Jako takový byl v červnu roku 1991 navrácen vnučce pana Žáčka Heleně Dortové, rozené Pavlíkové, která jej následující den dlouhodobě pronajala...

Od 1. 1. 2000 jej majitelka plně převzala do své péče a provozuje jej. Naším cílem je za pomoci seriózních zaměstnanců navrátit hotelu ztracenou prestiž a vybudovat klasickou rodinnou firmu.
Věříme, že s našimi službami budete spokojeni
Naší snahou je, aby se hosté cítili opravdu hosty a aby se rádi vraceli. Při poskytování služeb klademe důraz na čistotu, vstřícnost a kvalitu.

Restaurace
V přízemní restauraci můžete ochutnat moderní českou kuchyni s krajovými specialitami. Pro ty, kteří spěchají, je připraveno kvalitní rychlé občerstvení s jídly teplé i studené kuchyně. Patříme do společenství zhruba 50 jihočeských restaurací "Jižní Čechy pohostinné".

Hotel
V našem hotelu jsou Vám k dispozici jak běžné pokoje s umyvadlem na pokojích a společným sociálním zařízením na patře, tak i zcela nově rekonstruované pokoje s veškerým sociálním zařízením, samozřejmostí je televizor.

Ubytovna
Ubytovna bývá častým cílem zejména pracovníků firem, kteří ji využívají pro krátké i dlouhodobé pobyty v našem městě.
Hotel Švanda dudák je situován v centru Strakonic v blízkosti vlakového i autobusového nádraží, městských sportovišť, plaveckého bazénu a zimního stadionu. Hotel nabízí příjemné a klidné prostředí, hostům je k dispozici restaurace, rychlé občerstvení, hotel či ubytovna. Naše recepční jsou připraveny pomoci Vám při vyhledávání, zajištění a objednávání dalších aktivit souvisejících s pobytem v našem městě i regionu. Naší snahou je, aby se hosté cítili opravdu hosty a aby se rádi vrátili se svými přáteli a známými. Klademe důraz na čistotu, vstřícnost a kvalitu.

Hotel Švanda dudák je certifikován prostřednictvím profesních sdružení pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj a České centrály cestovního ruchu. Kategorie hotelu jsou ** s tím, že nově rekonstruované pokoje jsou plně zařízeny dle normy ***.

Kapacita jednotlivých rekonstruovaných pokojů je 2 lůžka. Standardní pokoje jsou od jednolůžkového po 3 lůžkové. Nedílnou součástí hotelu je také 4-lůžkové apartmá s veškerým sociálním zázemím.
otelová restaurace poskytuje během dne možnost velmi kvalitního stravování. Podstoupili jsme dobrovolnou kvalitativní certifikaci a na jejím základě jsme byli zařazeni mezi cca 50 restaurací seskupení "Jižní Čechy pohostinné".

Hotelová restaurace je plně přístupná pro nejširší veřejnost. Velmi nám záleží na kvalitě jak surovin, tak i vybavení kuchyně. Preferujeme moderní českou kuchyni - odlehčenou, krajovou ale poctivou. Naším cílem je pestrost jídla i jeho servírování.

Jsme členy v největším profesním sdružení ČR HO.RE.KA. Naši kuchaři jsou členy prestižní Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

Fotografie

Mapa


created by Varhall (2011)