UBYTOVÁNÍ NA SLUŽEBNÍ CESTĚ ZAJISTÍME V KAŽDÉM MĚSTĚ
PRO VŠECHNY, KTEŘÍ SI VÁŽÍ SVÉHO ČASU A FINANCÍ

Hotel Studánka Rychnov nad Kněžnou

Kategorie:
Čtyřhvězdičkový
Adresa:
Letovisko-Studánka, 468
Rychnov nad Kněžnou, 516 01
Mapa:
Mapa - Hotel Studánka Rychnov nad Kněžnou
GPS:
Loc: 50°10'5.258"N, 16°19'15.296"E
Cena:
Celková cena bude vždy kalkulována dle konkrétní objednávky a v závislosti na množství objednaných služeb.

Popis

Hotel Studánka

Hotel je situován za branami města Rychnov nad Kněžnou. Města s bohatou historií i současným společenským životem. V klidném, romantickém prostředí, s výhledem do zeleně Lesa Včelného. Pohádkové místo sloužilo již od 17. století k lázeňským a rekreačním účelům a uspokojí i požadavky dnešní moderní společnosti.

Svou architekturou zapadá nově vystavěný hotel do krásného přírodního prostředí a nabízí již v minulosti ceněné trumfy - léčivou vodu , okolní přírodu, příznivé klimatické podnebí, ale i moderní možnosti relaxace s využitím nejmodernějších wellness technologií. Můžete relaxovat v bazénu a vířivce, absolvovat zkrášlovací procedury a masáže nebo vyrazit pěšky do přírody, na koně, brusle či výlet za krásami a památkami tohoto kraje.
Hotel nabízí ubytování v kategorii 3* a 4*

* hotel *** / **** 65 lůžek ve 28 pokojích
* vila u hotelu *** s kapacitou 35 lůžek na 19 pokojích

Wi-Fi zone, nadstandardní pokoje s vanou, bezbariérový přístup i pokoje
Letovisko Studánka
Historie letoviska minulých století

Asi do konce 17. století byly v lese Včelném lázně patřící městu. V lese tu vyvěralo několik pramenů léčivé vody a u nich byla před polovinou 18. století vystavěna kaplička Panny Marie. Vedle chudé lázeňské budovy se dvěma dřevěnými vanami, ohřívacím zařízením a nejnutnějším vybavením, které obec pronajímala lázňovskému nebo také hospodáři nad lázněmi, tu později zřídila i malou lesní hospodu.

V 70. letech 19. století byla lázeňská budova spojena s hospodou, restaurací a lůžkovým zařízením, čímž se Studánka stala malými klimatickými lázněmi pro delší letní pobyt hostů. Sem na venek jezdilo mnoho významných lidí, spisovatelé, univerzitní profesoři, lékaři i mistr houslí Ondříček aj. Někteří se sem vraceli pravidelně a přiváděli další zájemce o klid a pohodu v lesní samotě. Společenský a kulturní ruch města se koncem 19. století stále častěji přenášel do přírodního prostředí Studánky. Pořádány zde byly koncerty spolku Dalibor, sjezdy abiturientů gymnázia, slavnosti všeho druhu i sportovní zápolení, soutěže, výstavy i přehlídky módy.

Když v roce 1907 vzniklo Studánecké družstvo, dalo z výtěžků spolkové činnosti postavit před restaurací hřiště. O zvelebení Studánky se velmi staral místní odbor Klubu československých turistů, založený po roce 1880. Město uskutečnilo 1930 rozsáhlou přestavbu hlavní budovy podle plánů architekta ing. Františka Šímy a rozšířilo restauraci o velký moderní sál. V té době už potřetí zanikly lázně a léčivý účinek vody nahradilo zdravé lesní klima posilované chutnými jídly a nápoji jiného druhu.

("Pověsti naruby", PhDr. Josef Krám, kráceno)
Historie spojená s MATRIX a. s.

V roce 2006 byl hotel, vila a přilehlé pozemky koupeny firmou MATRIX a. s. Jednou z podmínek prodeje byla rekonstrukce areálu se zachováním jeho původní funkce a volným přístupem veřejnosti. Až do první poloviny roku 2008 se projekt postupně vyvíjel od první studie až k prováděcí dokumentaci. Bylo získáno stavební povolení a získána dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, prioritní osa 3 Cestovní ruch, oblast podpory 3.1 – Rozvoj základů infrastruktury a doprovodných aktivit v oblasti Cestovního ruchu.

V létě 2008 proběhla z důvodu špatné statiky kompletní demolice původní budovy hotelu. Následovalo výběrové řízení, na jehož základě se generálním dodavatelem stavby stala společnost PRIMA, s.r.o. z Hradce Králové.

Postupně došlo k vystavění nové budovy hotelu, rekonstrukci vily a v budoucnu dojde k dobudování okolní infrastruktury. Cílem je vybudovat areál, který bude schopen uspokojit požadavky dnešní moderní společnosti a zároveň svou architekturou zapadat do krásného přírodního prostředí.

Fotografie

Mapa


created by Varhall (2011)