UBYTOVÁNÍ NA SLUŽEBNÍ CESTĚ ZAJISTÍME V KAŽDÉM MĚSTĚ
PRO VŠECHNY, KTEŘÍ SI VÁŽÍ SVÉHO ČASU A FINANCÍ

Hotel U Tří Čápů Praha 1

Kategorie:
Pětihvězdičkové
Adresa:
Tomášská, 20
Praha 1, 118 00
Mapa:
Mapa - Hotel U Tří Čápů Praha 1
GPS:
Loc: 50°5'22.516"N, 14°24'17.881"E
Cena:
Celková cena bude vždy kalkulována dle konkrétní objednávky a v závislosti na množství objednaných služeb.

Popis

Luxusní designový hotel leží v samém srdci historického centra, nedaleko Karlova mostu, s krásným výhledem na Pražský hrad, Waldsteinský palác a v blízkosti Staroměstského náměstí i všech dalších památek.

Vychutnejte si soulad mezi dochovaným renesančním interiérem a progresivním designem nejlepších českých architektů.

Všechny pokoje jsou vybaveny atypickým designovým nábytkem, futuristickými koupelnami, klimatizací s individuálním ovládáním, minibarem, LCD televizory, DVD přehrávači s širokou nabídkou titulů, vysokorychlostním Wi-Fi připojením, pracovním stolem a safem.

Ve vyhlášené „Waldštejnské hospodě“ se můžete oddat jedinečným kulinářským požitkům, nebo si vychutnat kávu či drink v útulném lobby baru či proskleném atriu.

Bohaté snídaně jsou podávány formou švédské stolu s teplým bufetem.

K dispozici je i klimatizovaná konferenční místnost pro 30 osob i veškerá technika pro pořádání menších konferencí, obchodních jednání či prezentací.

Omezený počet parkovacích míst přímo před hotelem.

První zmínky o historii samotného domu, jemuž se také přezdívá Altmannovský dům či Dům U Tří králů, spadají do 14. století, kdy se na tomto místě nacházel první svatotomášský klášterní pivovar založený řádem augustiniánů. Do současnosti se z tohoto období dochoval pouze velký gotický sklep. V první polovině 17. století byl dům renesančně přestavěn a v této době vzniklo i pojmenování domu U Tří čápů a domovní znamení s reliéfem tří čápů. Současný vzhled fasády domu pochází z klasicistní přestavby z roku 1794 a 1820, kdy spojení se třemi sousedními budovami dalo vzniknout stávající podobě celého domu. Z této doby se zachovala fasáda s domovním znamením s kamennou deskou a domovní portál. Ve třicátých letech minulého století se v tomto domě začíná odvíjet historie věhlasné restaurace Valdštejnská vinárna, pojmenované podle slavného českého rodu, navštěvované celou řadou známých osobností.

Význam pojmenování domu U Tří čápů má svůj hlubší smysl. Čáp býval nositelem dobrých zpráv a šťastného domova. Pevně věříme, že návštěva tohoto domu naplní význam latinské moudrosti, která byla původně umístěna pod domovním znamením "Frustra mundus invidet, quando Deus providet"- "Marně svět závidí, když Bůh se stará".

Pokoje jsou zařízené s vysokým komfortem v topmoderním designu a jsou citlivě zasazeny do prostředí historického domu U Tří čápů.

Renesanční a barokní přestavbu celého domu připomínají dochované dřevěné malované stropy.
Z pokojů se hostům otevírá překrásný výhled na panorama Pražského Hradu a malostranských domů.

Útulnost interiéru je podtržena originály grafických listů Adolfa Borna.

Všechny pokoje jsou včetně luxusního příslušenství, které je originálně zakomponované
do prostoru, moderní koupelny jsou vybavené sprchou či vanou.

Hosté mají v pokojích k dispozici individuálně nastavitelnou klimatizaci, minibar, digitální safe a telefon s přímou volbou. Pro zpříjemnění pobytu jsou zde instalovány LCD televizory se satelitním příjmem a DVD přehrávače s širokou nabídkou titulů.

Nejen pro pobyty služebního charakteru je k dispozici internet s vysokorychlostním Wi-Fi připojením s možností zapůjčení osobního počítače i veškerý sekretářský servis.

Vybavení hotelových pokojů i veřejných prostor odpovídá evropským bezpečnostním i požárním standardům.

Fotografie

Mapa


created by Varhall (2011)