UBYTOVÁNÍ NA SLUŽEBNÍ CESTĚ ZAJISTÍME V KAŽDÉM MĚSTĚ
PRO VŠECHNY, KTEŘÍ SI VÁŽÍ SVÉHO ČASU A FINANCÍ

Hotel Praha Hřensko

Kategorie:
Čtyřhvězdičkový
Adresa:
Hřensko, 37
Hřensko, 407 17
Mapa:
Mapa - Hotel Praha Hřensko
GPS:
Loc: 50°52'31.762"N, 14°14'50.895"E
Cena:
Celková cena bude vždy kalkulována dle konkrétní objednávky a v závislosti na množství objednaných služeb.

Popis

Historie hotelu sahá až do let 1910 - 1914, kdy zde, na břehu říčky Kamenice, vybudoval podnikavý německý hotelier
pan Günther hotel, nesoucí jeho jméno. Pod jeho vedením byl až do roku 1939 vyhledávaným místem oddechu a osvěžení mnoha turistů a návštěvníků Hřenska.

Časté střídání majitelů hotelu za druhé světové války i v období poválečném, vedlo k postupnému chátrání celého objektu. Až v roce 1995 zakoupila brněnská firma D.L.D. Trading company spol. s r.o. zdevastovanou stavbu a velmi citlivou rekonstrukcí se jí podařilo objekt nejen od základu přestavět (při zachování původní charakteristické architektury), ale i rozšířit jeho kapacitu moderní přístavbou. Ta je propojena s původním objektem zajímavým atriem.

Současný "HOTEL PRAHA" je svými čtyřmi hvězdičkami ojedinělý v širokém okolí. Od podzimu roku 1996 se Vám zde nabízí luxusní ubytování, kde nechybí televize se satelitními programy, telefon s přímou mezinárodní provolbou, exkluzivně vybavená koupelna, minibar a sejf na každém pokoji.

Bezbariérové přístupy a speciální úpravy pro tělesně postižené jsou nejen v několika pokojích, ale i v celém hotelu.

Restaurace s celodenním provozem nabízí svým návštěvníkům bohatý výběr tradičních jídel a hotelových specialit. Kvalitní vína z jižní Moravy od firmy Znovín Znojmo bezpochyby završí příjemné dojmy z Vaší návštěvy.

Salonky pro menší společnosti a letní terasa s výhledem do krajiny uspokojí i náročné návštěvníky.

Provoz hotelu, Vám celoročně umožňuje navštívit překrásnou krajinu CHKO Labské pískovce, která právem bývá nazývána "ČESKÉ ŠVÝCARSKO". Dominantním skalním útvarem Hřenska je například i známá "PRAVČICKÁ BRÁNA".

Unikátní sbírka téměř dvou stovek dobových fotografií, která je instalovaná v prostorách hotelu, zachycuje život v Hřensku a okolí od poloviny minulého století. Poslouží Vám jistě jako dobrá inspirace k výletům do okolí.

Fotografie

Mapa


created by Varhall (2011)