UBYTOVÁNÍ NA SLUŽEBNÍ CESTĚ ZAJISTÍME V KAŽDÉM MĚSTĚ
PRO VŠECHNY, KTEŘÍ SI VÁŽÍ SVÉHO ČASU A FINANCÍ

Mlýn hotel Vílanec

Kategorie:
Objekty pro skupinové akce
Adresa:
Vílanec, 4 a 47
Vílanec u Jihlavy, 58835
Mapa:
Mapa - Mlýn hotel Vílanec
GPS:
49°20'9.817"N, 15°34'34.701"E
Cena:
Celková cena bude vždy kalkulována dle konkrétní objednávky a v závislosti na množství objednaných služeb.

Popis

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel.

V srdci Vysočiny v obci Vílanec u Jihlavy, byla v 90. letech v zachovalých prostorách starobylé mlýnice bývalého vodního mlýna vybudována stylová restaurace s ubytováním Mlýnhotel 1. V roce 2003 došlo v dalším starobylém objektu – selském dvoře, vzdáleném 170 m od Mlýnhotelu 1 – k rozšíření kapacity o Mlýnhotel 2. Vznikl hotelový komplex Mlýnhotel. Ojedninělý, pro svoji „duši“, neporovnatelný s ostatními zařízeními ve své kategorii. S více než 60 pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

Sídlo regionu Jihlava je vzdáleno pouhých 6 km. Ve vzdálenosti 20–40 km se nachází tři unikátní památky zapsané v seznamu UNESCO – Telč, Třebíč a Žďár nad Sázavou. Obcí Vílanec prochází mezinárodní trasa E-59 Praha–Vídeň. Poloha komplexu v polovině cesty mezi Prahou a Vídní a v centru České republiky je výhodná k organizování různých akcí, s rozsáhlými možnostmi indoorového a outdoorového vyžití na vlastních pozemcích komplexu. Obcí procházejí také oblíbené cyklostezky s unikátními cíly v ekologicky nejčistším regionu České republiky.

Starobylé stavby – mlýn a statek – dodávají ubytování v Mlýnhotelu jedinečnou atmosféru a pro tzv. „duši“ hotelu, se sem klienti rádi vracejí. Rozsáhlá ubytovací kapacita komplexu zařazuje Mlýnhotel mezi největší zařízení svého typu na Vysočině. Ubytování i stravování je poskytováno v obou součástech komplexu. Zájem klientů bývá rovnoměrně rozložen. V nabídce je více než 60 pokojů. Relativně nízké ceny by měly být pojaty jako plus podniku, když zcela nekorespondují s poskytovaným komfortem.

Mlýnhotel 1 nabízí stylové, menší, útulné pokoje. V roce 2009 byly nově zařízeny. Jsou vybaveny sociálním zařízením (převážně sprchové kouty), televizemi, telefony, možností wifi připojení.

Mlýnhotel 2 má nové pokoje, byly vybudovány v unikátních prostorách bývalého selského dvora. Jsou velmi pěkně zařízeny s televizemi, telefony, možností wifi připojení, některé jsou vybaveny také jednoduchými kuchyňskými koutky. Ve většině koupelen dominují různé typy van nebo sprchové kouty.

Komplex Mlýnhotel má široké občerstvovací zázemí jak z hlediska struktury, tak i časové dosažitelnosti.

Na počátku prosperity v novodobé historii Mlýnu byla od roku 1991 stylová restaurace mlýn, založená prvním majitelem, Heřmanem Blažkou. Nachází se v nynějším Mlýnhotelu 1 – v zachované mlýnici – s atmosférou starých dobrých časů. Vyhlášená je svojí českou kuchyní. Výtečná káva illy, Plzeňské či Gambrinus, větší rozsah stolních i přívlastkových vín – to vše návštěvníci vítají. Dlouhá otevírací doba (od 7.00 hodin) může být dohodou ještě rozšířena do ranních hodin. Návštěvníkům slouží bowling s animací a barem, elektronické šipky, biliard, stolní tenis, stolní fotbal a šachový stůl.

Rozvoj hotelu se projevuje také v gastronomii. Byla otevřena restaurace v Mlýnhotelu 2. Nabízí jednodušší sortiument jídel s výtečným poměrem kvality a ceny. Hosté zde mohou využít biliard.

V letním období obě součásti komplexu umožní příjemné posezení na terasách s obsluhou a rozšířeným sortimentem nápojů, v Mlýnhotelu 2 také u bazénu.

Atmosféra hotelových prostor se starobylou restaurací, komfortním ubytováním v původních částech mlýnu a selského dvora, dýchne na účastníky akcí ihned při příjezdu. Komplex Mlýnhotel je jiný než ostatní hotely v této kategorii. Nižší ceny služeb jsou odůvodněny výhradně obchodním přístupem komplexu ke svým klientům a stávají se významným pozitivem při rozhodování o uskutečnění akce. Účastníci si odvážejí nejenom poznatky z pořádané akce, ale také příjemné vzpomínky na pobyt ve velmi netradičním prostředí původně vodního mlýnu.

Organicky propojený rozvíjející se komplex poskytuje stylové zázemí pro firemní akce, kongresy, konference, školení a semináře. Starobylé objekty jsou vyhledávaným místem pro svatby, narozeninové oslavy a rodinná setkání.

sál Herman cca 130 osob – 400 Kč/hod
sál Francis cca 70 osob – 300 Kč/hod
salonek Julián cca 40 osob – 200 Kč/hod
salonek Angel cca 35 osob – 200 Kč/hod
salonek bouda 20 osob – 100 Kč/hod
bowling bar cca 60 osob – 200 Kč/hod
restaurace Mlýnhotel cca 60 osob – 500 Kč/hod
restaurace Mlýnhotel 2 cca 60 osob – 300 Kč/hod
wifi připojení na internet zdarma
víceúčelová zatravněná plocha zdarma
terasa s obsluhou 150 osob
parkování zdarma
Ceny jsou orientační a bývají smluvně upravovány.

Indoor– možnost zajištění asistence hosteskami
– bowling s animací
– elektronické šipky
– biliard
– stolní tenis
– stolní fotbal
– šachový stůl
po domluvě lze zajistit– autodráha
– kouzelník
– jízda na býku
– mobilní casino (a další hry včetně krupiérů)
– diskotéka (karaoke)
– živá kapela (country, beat…)
– návštěva Elvise…
Outdoor– hotelový kus lesa
– víceúčelový green point (100×15–20m) – přímo u hotelu, s možností rozmanitého využití: stany, občerstvení, improvizovaná hřiště, soutěže, stavby mostů, paintball, lukostřelba
– možnost projížděk na čtyřkolkách u hotelu
– velká parkovací plocha před každým z obou objektů
– potok u hotelu
– terasa
– venkovní gril
– venkovní bazén
– tenis s umělou trávou (možnost transformace na volejbal či nohejbal)

Fotografie

Mapa


created by Varhall (2011)